Choď na obsah Choď na menu
 


Považská sokolská župa Trenčín na oslavách 150.výročia založenia Sokola Viedeň 2017

9. 11. 2017

Členky z Považskej sokolskej župy Trenčín na oslavách 150.výročia založenia Sokola Viedeň

 

    Počas víkendu  /21.-22.10.2017/ sme zavŕšili pripravovanú akciu vo Viedni, kde sa 12 cvičeniek a starostka župy ses. O. Samáková zúčastnili 150.výročia založenia  viedenskej sokolskej organizácie. Oslavy trvali 3 dni, počas ktorých sa uskutočnilo viacero odborných aj spoločenských stretnutí, ale aj prehliadka športovej činnosti Viedenskej jednoty, na ktorej predviedli svoje aktivity aj hostia z Čiech a Slovenska. Naše dievčatá z PSŽ, pod vedením ses. A. Suchomelovej a  M. Rybárikovej, predviedli skrátenú verziu predchádzajúcej zletovej skladby / s loptami a šatkami/,za cvičenie ktorej  zožali zaslúžený potlesk a pochvalu. Zároveň  odmenou za namáhavý deň bola účasť všetkých cvičencov a hostí na Gala večeri  vo veľkej slávnostnej sieni Viedenskej radnice.